Jak vybrat správné maturitní šaty

Už se blíží váš maturitní ples? Dámy, máte už vybrané vhodné maturitní šaty? Jde o výjimečnou událost, která je v životě každé dívky jen jednou. Možná právě proto si nejste úplně jistá výběrem vhodných maturitních šatů. Poradíme vám.

Výběr maturitních šatů

Maturitní ples představuje významnou společenskou událost. Pro mnohé dámy (zvlášť pro ty, které nechodily do tanečních) jde o první příležitost výběru společenských šatů.

A jak vybrat nejvhodnější maturitní šaty? Nechte si poradit. Nejlépe od odbornice, která šaty prodává či půjčuje. Ovšem to, zda vám to sluší, vám prozradí i maminka či kamarádka.

I maturitní šaty je třeba volit s ohledem na vaši postavu. Chcete-li zamaskovat nějaké to kilo navíc, vyberte si maturitní šaty s živůtkem. Zvolte nejlépe střih rovný či do špičky. Bude vám také slušet splývající sukně, která má tvar písmena A. Rozhodně se vyhněte bohatě zdobeným šatům. Tyto maturitní šaty celkově už nejsou moderní.

Zaměřte se také na výběr vhodné velikosti. Zkuste si jich více a vyberte si takové maturitní šaty, které vám padnou jako ulité. Musíte se v nich především cítit dobře. Nevolte ani větší ani menší velikost.

Vybrat si můžete i z různých látek. Maturitní šaty se obvykle šijí ze saténu. Z dalších materiálů máte na výběr organzu, šifon atd.

A co barva maturitních šatů? Záleží na vaší barevné preferenci, na tom, jaká vám sluší a také na tom, která se hodí k vaší pleti. Máte-li světlejší pleť, volte teplé barvy, které vám dodají jiskru. Snědší typy dívek si mohou dovolit světlé šaty.

Dámy, vyberte si i vy své maturitní šaty, ve kterých ve svůj velký den skutečně zazáříte.

Chlapci mají výběr oděvu na maturitní večírek mnohem jednodušší. Stačí jen najít pohodlné, dobře padnoucí a pěkné kvádro. Vhodný je i oblek.

Menu

Spřátelené weby